„Lepší vyhrát, než prohrát!”

GOLF S NADĚJÍ vybral pro Nadační fond Kapku naděje 520.000 K

23.08.2018

21. 8. 2018 hokejový tým hvězd HC Olymp Praha uspořádal společně s Karlštejn golf resortem velkolepou akci s názvem GOLF S NADĚJÍ. Finanční výtěžek z golfového turnaje a dražby exkluzivních předmětů, přinesl pro Nadační fond Kapku naděje 520.000 Kč. Na akci dorazil i Jaromír Jágr a mnoho dalších sportovních hvězd.

„Byl jsem moc mile překvapen, že pro mě Martin Dejdar a jeho tým z HC Olympu připravili tak hezké překvapení. Opravdu jsem to nečekal a děkuji jim za to," řekl Jaromír Jágr, kterému byla na golfovém turnaji připravena pocta za to, jak celý život excelentně reprezentuje Českou republiku.

Do dražby, která byla v rámci akce GOLF S NADĚJÍ, sám Jágr věnoval svou vlastní hokejku i dres. Ten se dokonce vydražil za nejvyšší částku, a to 50.000 Kč. Taková částka padla za podepsaný hokejový dres Jaromíra Jágra," pochvaloval si herec Martin Dejdar, který celou akci vymyslel ve spojitosti se svou manželkou Danielou Dejdarovou.

„Bylo to v propojení s mou ženou, která začala pracovat pro Kapku naděje. Přemýšleli jsme, jak uctít nejen datum 21. 8., ale i Jaromíra Jágra, který na drese nosí číslo 68," dodal Dejdar. Jágr se s číslem 68 na ledě objevil v roce 1990. Jako malý oblékal dres číslo 4, pak na Kladně si vzal číslo 15 a při prvním startu na MS oblékl číslo 22. Po listopadové revoluci měl na helmě nalepené číslo 68. „68 je se mnou spojená spíše s pražským jarem, když ruská vojska vtrhla do Československa a okupovala ho. Volba tohoto čísla na mém dresu, bylo vyjádřením odporu proti komunistům. Navíc politicky stíháni byli oba dědové, které pak zavřeli a v tomto roce mi zemřel dědeček," řekl další důvody volby číslovky 68.

Na jeho poctu dal herec Martin Dejdar celou hlavní budovu vyzdobit dresy a dokonce jeho podobiznu i s tanky nechal zvěčnit na velkoformátový obraz. „Moc mě to všechno tady dojalo. Vážím si toho," dodal na závěr Jaromír Jágr, který si obraz pověsí rád doma.

Na Golfovém hřišti na Karlštejně se pak sice Jaromíra Jágra s golfovou holý neproháněl, jelikož spěchal na zápas do Kladna, přesto se to na zeleném trávníku hemžilo nejednou slavnou hokejovou či fotbalovou tváří, jako je Jiří Hrdina, Dominik Hašek, David Pastrňák, Jaroslav Špaček, Martin Straka, Milan Tichý, Jakub Vrána, zpěvák Sagvan Tofi a mnoho dalších. Golfový turnaj, který začínal jako Kanon start, nakonec vyhrál ve velké konkurenci Horst Siegl, Petr Kouba, Vladimír Šmicer a Milan Velek.

Dalšími hvězdami, které se do charitativní akce zapojili a tím i přispěli na Kapku Naděje, byli hudebník Ondřej Soukup, zpěvačka Lucia Šoralová, bavič Milan Knor, herec David Suchařípa, herec Pavel Nečas, producent Kryštof Mucha a mnoho dalších.

Následující utkání