„Lepší vyhrát, než prohrát!”

HC Olymp - Hokejový tým hvězd

Tým HC Olymp vznikl díky televiznímu seriálu Poslední sezona, kde titulní roli hokejisty Jana Krolla ztvárnil herec Martin Dejdar. Tomu lední hokej natolik přirostl k srdci, že se rozhodl nepohřbít tým s posledním natáčecím dnem, ale naopak jej přivézt k ještě větší slávě.

Vznikla myšlenka založit tým HC Olymp Praha, který vyjíždí na česká kluziště k exhibičním zápasům proti týmům měst, obcí a dalších institucí, kde svá utkání nabízí jako humornou a sportovně-společenskou show.

Novinky

Otevřen E-Shop a zápas ve Varech

19.11.2018

Pro naše fanoušky jsme nově otevřeli E-Shop na webu merchator.cz.

E-Shop HC Olymp

19.1.2018 v15:00 nás můžete potkat v Karlových Varech v Realistic aréně!

Video upoutávka:

Vimperk - Hokejisté pomohli charitativní darem

28.09.2018

Při našem exhibičním zápasu ve Vimperku, se nám společne podařilo vybrat pro charitativní účely 62 790 Kč.

Více o zápase si můžete přečíst v článku:

https://prachaticky.denik.cz/hokej_region/hokejiste-pomohli-charitativnim-darem-20180925.html

Kapka Naděje a ALS, naši noví partneři

27.09.2018

Našim novým partnerem se stal AREÁL LEDOVÝCH SPORTŮ (ALS), ZŠ Ke Kateřinkám, Praha 11 - Chodov, se kterým jsme podepsali memorandum o spolupráci.

Dále jsme se stali partnery nadačního fondu Kapka Naděje.

Kapka Naděje

Charitativní zápas ve Vimperku

06.09.2018

Charitativní hokejový zápas proti HC Vimperk se pomalu blíží. Přijďte si zafandit! Vybrané vstupné bude použito na charitativní účely.

20. ročník - Tenis

01.09.2018

Prvního září jsme se pro změnu zůčastnili již 20.ročníku tenisového turnaje: Memoriál Strýčka Jedličky.

AUTA NA NÁPLAVCE - AUTOGRAMIÁDA

31.08.2018

Poslední den v srpnu jste některé z nás mohli zastihnout na autogramiádě na náplavce.

zleva: Matyáš Hložek, Matêj Kotrba, Jakub Vrána, Karel Klíma, Martin Dejdar

zleva: Matyáš Hložek, Matêj Kotrba, Jakub Vrána, Karel Klíma, Martin Dejdar

GOLF S NADĚJÍ vybral pro Nadační fond Kapku naděje 520.000 K

23.08.2018

21. 8. 2018 hokejový tým hvězd HC Olymp Praha uspořádal společně s Karlštejn golf resortem velkolepou akci s názvem GOLF S NADĚJÍ. Finanční výtěžek z golfového turnaje a dražby exkluzivních předmětů, přinesl pro Nadační fond Kapku naděje 520.000 Kč. Na akci dorazil i Jaromír Jágr a mnoho dalších sportovních hvězd.

„Byl jsem moc mile překvapen, že pro mě Martin Dejdar a jeho tým z HC Olympu připravili tak hezké překvapení. Opravdu jsem to nečekal a děkuji jim za to," řekl Jaromír Jágr, kterému byla na golfovém turnaji připravena pocta za to, jak celý život excelentně reprezentuje Českou republiku.

Do dražby, která byla v rámci akce GOLF S NADĚJÍ, sám Jágr věnoval svou vlastní hokejku i dres. Ten se dokonce vydražil za nejvyšší částku, a to 50.000 Kč. Taková částka padla za podepsaný hokejový dres Jaromíra Jágra," pochvaloval si herec Martin Dejdar, který celou akci vymyslel ve spojitosti se svou manželkou Danielou Dejdarovou.

„Bylo to v propojení s mou ženou, která začala pracovat pro Kapku naděje. Přemýšleli jsme, jak uctít nejen datum 21. 8., ale i Jaromíra Jágra, který na drese nosí číslo 68," dodal Dejdar. Jágr se s číslem 68 na ledě objevil v roce 1990. Jako malý oblékal dres číslo 4, pak na Kladně si vzal číslo 15 a při prvním startu na MS oblékl číslo 22. Po listopadové revoluci měl na helmě nalepené číslo 68. „68 je se mnou spojená spíše s pražským jarem, když ruská vojska vtrhla do Československa a okupovala ho. Volba tohoto čísla na mém dresu, bylo vyjádřením odporu proti komunistům. Navíc politicky stíháni byli oba dědové, které pak zavřeli a v tomto roce mi zemřel dědeček," řekl další důvody volby číslovky 68.

Na jeho poctu dal herec Martin Dejdar celou hlavní budovu vyzdobit dresy a dokonce jeho podobiznu i s tanky nechal zvěčnit na velkoformátový obraz. „Moc mě to všechno tady dojalo. Vážím si toho," dodal na závěr Jaromír Jágr, který si obraz pověsí rád doma.

Na Golfovém hřišti na Karlštejně se pak sice Jaromíra Jágra s golfovou holý neproháněl, jelikož spěchal na zápas do Kladna, přesto se to na zeleném trávníku hemžilo nejednou slavnou hokejovou či fotbalovou tváří, jako je Jiří Hrdina, Dominik Hašek, David Pastrňák, Jaroslav Špaček, Martin Straka, Milan Tichý, Jakub Vrána, zpěvák Sagvan Tofi a mnoho dalších. Golfový turnaj, který začínal jako Kanon start, nakonec vyhrál ve velké konkurenci Horst Siegl, Petr Kouba, Vladimír Šmicer a Milan Velek.

Dalšími hvězdami, které se do charitativní akce zapojili a tím i přispěli na Kapku Naděje, byli hudebník Ondřej Soukup, zpěvačka Lucia Šoralová, bavič Milan Knor, herec David Suchařípa, herec Pavel Nečas, producent Kryštof Mucha a mnoho dalších.